درباره مدخلی بر آنگاه

فصلنامه‌ای برای تمام فصول

«آنگاه» مجله‌ای فرهنگی هنری است که هر شماره‌ی آن به یک موضوع اختصاص دارد. «آنگاه» می‌کوشد با بهره‌گیری از چهره‌های برجسته‌ و نویسندگان رشته‌های گوناگون نگاهی همه‌جانبه به سوژه‌های خود داشته باشد. آنگاه می‌خواهد حدفاصل «مجله» و «کتاب» باشد؛ امتداد سنتی که ماحصلش مجله‌هایی بودند که به جای فراموش شدن، در کتابخانه‌ی علاقه‌مندانشان ماندگار شدند.

نخستین شماره‌ی «آنگاه» در زمستان ۱۳۹۵ منتشر شد و در این شماره به تحلیل و بررسی «کافه و کافه نشینی» پرداخت.

«آنگاه» در شماره‌های بعدی به سراغ «کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان»، «پیکان؛ رفاقت ۵۰ ساله»، «خیابان انقلاب؛ خیابان کتاب»، «کتاب هفته؛ کتاب همیشه»، «شیراز، شهر گفت‌وگو»، «خیام؛ شاعر اکنون»، «کرانه‌های عامه‌پسندی»، «گالری؛ مهجور مؤثر» و «بوشهر، شهر مدارا» رفته است. شماره‌های «کافه‌» و «پیکان» و «کانون» به دلیل استقبال گسترده‌ی مخاطبان، به چاپ دوم و سوم رسیدند.

آنگاه در هر شماره در کنار مقاله‌های تحلیلی از نویسندگان نسل‌های مختلف در گفت‌وگوهایی با چهره‌های برجسته‌ای چون؛ ابراهیم گلستان، کامران شیردل، کامران دیبا، مراد فرهادپور، ضیاء موحد، آیدین آغداشلو، بهروز غریب‌پور، شهیار قنبری، محمدعلی عمویی و… به بررسی و تبیین موضوع آن شماره پرداخته است.

گرچه قالب و فرم «آنگاه» شبیه به «کتاب» است اما لحنی ساده و صمیمی همچون مجلات دارد و با رویکردی متفاوت در گرافیک و تصویر، طی ۱۸ شماره‌ انتشارش توانسته مجله‌ای خواندنی و دیدنی باشد.

«آنگاه» تلاش می‌کند که تا جای ممکن در دسترس مخاطبانش باشد، از این‌رو می‌توان آنگاه را را از شهرکتاب‌ها، کتاب‌فروشی‌های معتبر هر شهر، کیوسک‌ها در تهران و دیگر شهرها، سایت آنگاه angahmag.com، طاقچه و فیدیبو تهیه کرد. علاقه‌مندان خارج از ایران نیز می‌توانند آنگاه را از طریق سامانه‌ی آمازون خریداری کنند. این مجله با قطع وزیری در 240 صفحه، به‌صورت تمام رنگی، بر کاغذ دوستدار محیط‌زیست و با جلد سخت منتشر می‌شود.

 

نام نشریه :آنگاه
شماره شاپا:ISSN:2538-5631

مدیر مسئول ،صاحب امتیاز و سردبیر:
آرش تنهایی

مدیر هنری:
ایمان صفایی

مشاور:
فرزاد مقدم

دبیر تحریریه: زهرا عباسعلی

تحریریه: الهام احمدپور، بنوشه فرهت، هادی حیدری، حمیدرضا محمدی، حسین گنجی

برخی از نویسندگان: زهرا عامری، اولدوز ریحانی، امیر سقراطی، سعید باباوند، علی امیرریاحی، محمد طلوعی، رضا دبیری نژاد، سید محمد بهشتی، ناصر فکوهی، ترانه یلدا، لیلی گلستان، بهارک محمودی، الناز وحید فتحی، محسن میرکلایی، فاطمه خانی

تیم ویرایش و نمونه خوانی: مسیح آذرخش، ترمه رضا‌زاده

روابط بین‌الملل: آرمین بی‌نظیر

مدیر تولید: حسین یاراحمدی

 شبکه‌های اجتماعی و وب‌‌سایت :
داوود ارسونی

سر ویراستار:
سعید خواجه‌افضلی

طراحی گرافیک:
مژده عالی‌پور

مدیر داخلی:
نسا قانع

 


طراحی‌گرافیک و تولید:
استودیو  ۰۰۹۸۲۱

پشتیبانی فنی وب سایت :
هفتان هاست

مرکز پخش: گسترش

پخش کیوسک نشرگستر
تلفن : ۶۱۹۳۳۰۰۰

نشانی آنگاه:

تهران، خیابان انقلاب ، فخر رازی، وحیدنظری ، بن‌بست فرزانه ، شماره ۱۱

تلفن : ۶۶۴۱۶۲۰۷

issn_9770253856310(1)