درباره مدخلی بر آنگاه

فصلنامه‌ای برای تمام فصول

«آنگاه» مجله‌ای فرهنگی هنری است که هر شماره‌ی آن به یک موضوع اختصاص دارد. «آنگاه» می‌کوشد با بهره‌گیری از چهره‌های برجسته‌ و نویسندگان رشته‌های گوناگون نگاهی همه‌جانبه به سوژه‌های خود داشته باشد. آنگاه می‌خواهد حدفاصل «مجله» و «کتاب» باشد؛ امتداد سنتی که ماحصلش مجله‌هایی بودند که به جای فراموش شدن، در کتابخانه‌ی علاقه‌مندانشان ماندگار شدند.

نخستین شماره‌ی «آنگاه» در زمستان ۱۳۹۵ منتشر شد و در این شماره به تحلیل و بررسی «کافه و کافه نشینی» پرداخت.

«آنگاه» در شماره‌های بعدی به سراغ «کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان»، «پیکان؛ رفاقت ۵۰ ساله»، «خیابان انقلاب؛ خیابان کتاب»، «کتاب هفته؛ کتاب همیشه»، «شیراز، شهر گفت‌وگو»، «خیام؛ شاعر اکنون»، «کرانه‌های عامه‌پسندی»، «گالری؛ مهجور مؤثر» و «بوشهر، شهر مدارا» رفته است. شماره‌های «کافه‌» و «پیکان» و «کانون» به دلیل استقبال گسترده‌ی مخاطبان، به چاپ دوم و سوم رسیدند.

آنگاه در هر شماره در کنار مقاله‌های تحلیلی از نویسندگان نسل‌های مختلف در گفت‌وگوهایی با چهره‌های برجسته‌ای چون؛ ابراهیم گلستان، کامران شیردل، کامران دیبا، مراد فرهادپور، ضیاء موحد، آیدین آغداشلو، بهروز غریب‌پور، شهیار قنبری، محمدعلی عمویی و … به بررسی و تبیین موضوع آن شماره پرداخته است.

گرچه قالب و فرم «آنگاه» شبیه به «کتاب» است اما لحنی ساده و صمیمی همچون مجلات دارد و با رویکردی متفاوت در گرافیک و تصویر، طی 10 شماره‌ انتشارش توانسته مجله‌ای خواندنی و دیدنی باشد.

«آنگاه» تلاش می‌کند که تا جای ممکن در دسترس مخاطبانش باشد، از این‌رو می‌توان آنگاه را را از شهرکتاب‌ها، کتاب‌فروشی‌های معتبر هر شهر، کیوسک‌ها در تهران و دیگر شهرها، سایت آنگاه angahmag.com، طاقچه و جار تهیه کرد. علاقه‌مندان خارج از ایران نیز می‌توانند آنگاه را از طریق سامانه‌ی آمازون خریداری کنند. این مجله با قطع وزیری در240 صفحه، به‌صورت تمام رنگی، بر کاغذ دوستدار محیط‌زیست و با جلد سخت منتشر می‌شود.

 

نام نشریه :آنگاه
شماره شاپا:ISSN:2538-5631

مدیر مسئول ،صاحب امتیاز و سردبیر:
آرش تنهایی

مدیر هنری:
ایمان صفایی

مشاوران:

فرزاد مقدم، فاتح صهبا ، فاطمه خانی ، حورا راستگو

معاون سردبیر : حسین گنجی

دبیر تحریریه :زهرا عباسعلی

تحریریه:  الهام احمدپور ، بنوشه فرهت ، هادی حیدری ، حمیدرضا محمدی

 شبکه‌های اجتماعی و وب‌‌سایت :
داوود ارسونی

سر ویراستار:
سعید خواجه‌افضلی

 

طراحی گرافیک :
صفاالدین امامی

مدیر داخلی:
الدوز ریحانی

کارشناس بازرگانی:
سالار نورانی خوشخو


طراحی‌گرافیک و تولید:
استودیو  ۰۰۹۸۲۱

پشتیبانی فنی وب سایت :
هفتان هاست

مرکز پخش: پیشگاه

 ۶۶۴۰۸۶۴۰ و ۶۶۴۶۰۰۹۹

پخش کیوسک نشرگستر
تلفن : ۶۱۹۳۳۰۰۰

نشانی آنگاه:

تهران، خیابان کارگر شمالی ، خیابان صدوقی ، بن بست حقیقی شماره ۱۸

تلفن : ۶۶۵۶۹۰۳۳

issn_9770253856310(1)